Alustas Tõrva valla suusaseriaal

Suusasõbrad said end proovile panna Tõrva valla suusaseriaali esimesel osavõistlusel reedel 18.jaanuaril Tõrva gümnaasiumi pargi valgustatud suusarajal.

Õnneks sai rajameister vahetuslt enne etapi toimumist korda lumetraktori ja õnnestus eelmiste päevade sulailma järel külmetunud jäine rada muuta sõidetavaks. Nooremad suusatajad said sõita 500 meetri pikkusel pargiringil ning vanematel toimus suusasõit 1,3 km pikkusel põhiringil , kus naised ja noored läbisid 1 ja mehed 2 ringi. Pargiringile läks suusasõitu tegema erinevatest vanuseklassidest 10 last, osavamad sõitsid ka vabas stiilis, aga kindlam oli siiski sõita jäljes. Vahva sõidu tegid kõige nooremd sõitjad Stella Uibo Otepää vallast ja Andero Vare Valga vallast.

Täpselt sama ajaga läbisid pargiringi tõrvakad Eston Sinisalu ja Uku Soro. Kõige kiirema pargiringi tegi aga Isabel Lillo. Kõikidele lastele kes suusasarja avaetapil osalesid oli üllatusena välja pandud tasuta pääse sel nädalal Tõrva kinos näidatavale uuele Lotte filmile. Aitäh Tõrva kino meeskonnale vahva auhinna eest!

1,3 km pikkusele põhiringile said suusasõbrad peale lastesõidu lõppu. Kiirem naine läbis ringi 4 minuti ja 56 sekundiga, kiireks sõitjaks Otepäält Kerli Rajaste. Kiirem mees kahe ringi läbimisel oli Kristo Tuvi Pühastest, kel kulus selleks vaid 7 minutit ja 44 sekundit. Kokku osales esimesel etapil 32 suusatajat.Igale suusasõbrale oli ka väike magus osavõtumeene-Tõrva Liigub! logoga sokolaad.

Peale suusasõitu oli hea juua kuuma teed ja süüa küpsist ning vahetada suusasõpradega muljeid, siis võis veel minna rajale suusakilomeetreid koguma. Valgustatud rada on igal päeval valgustatud kuni 20-ni. Pühapäeva õhtul said rajad taas ka hooldatud ning ootavad suusatajaid rajale. Samuti on hooldatud Härma suusaringi rajad, kus toimub suusaseriaali teine etapp. Siis sõidetakse taas vabas tehnikas, aga põhiring on juba pikem, Härma suusaringi pikkuseks 4,3 km.

Tõrva valla suusaseriaali II etapp toimub pühapäeval 27.jaanuaril Härmal, kus start on avatud 12.00-13.00.

Protokoll

Head harjutamist ja kohtume suusarajal!

Tõrva Liigub!

TiinaNeumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist