Kokkuvõte VIII Tantsumäe Mägede Jooksust

14.juunil toimus VIII Tantsumäe Mägede Jooks. Võistluskeskus paiknes Tantsumäel ja rajad Tõrva Terviseradade Tantsumäe ja Linnamäe ümbruse maastikul.

Enne jooksu toimumist autasustati Tõrva valla laste kergejõustikuseriaalil osalenuid: vanuseklasside 3 paremat said kaela kaunid medalid ja kõigile kes osalesid vähemalt kahel etapil anti üle osavõtumeened. Kes ei saanud tänuüritusel osaleda, siis teie meened ootavad Tõrva kultuurimajas (palun võtke ühendust: Tiina 56640993).

Kell 18 anti aga start Mägede Jooksu kõige noorematele jooksjatele- kuni 6-aastaseid tüdrukuid läks rajale 21 ja poisse 14. Kõiki lapsi ootas finišis jooksu diplom ja kõrremahl. Järgmises stardis olid 7-8. ja 9-10. aastased poisid ja tüdrukud. Nende rada oli juba maastikul ja ühe pisikese tõusuga. Sellele jooksudistantsile läks 27 poissi ja 14 tüdrukut. Kiirem 7-8 aastane poiss oli Ramses Jaani ja tüdruk Kiara Sööt, 9-10 aastaste hulgas kiirem poiss Erik Laanmäe ning tüdruk Karolin Karja.

Järgmine start anti Noortejooksule- jooksusõbrad jooksid Linnamäeni ja sealt tagasi, läbitud sai 1,6 kilomeetrit mõnede tõusude ja laskumistega. Kiirem 11-12. aastane tüdruk oli Sandra Movits ning sama vanuseklassi poistest Ken-Marten Vahtre. 13-14. aastaste kiiremad Käroli Kõvask ja Kenert Soots. Põhijooksu toimumise ajal autasustati lastejooksude paremaid medalite ja meenetega.

VIII Tantsumäe põhijooksule läks 33 jooksusõpra, põhijooksu rada oli 4,6 km pikkune ja viis jooksjad põneva maastikuga rajale, kus mitmeid tõuse ja laskumisi. Jooksjad ületasid ka Linnamäe, mis on Tõrva linna kõrgem punkt. Kiiremat jooksuaega näitas M18 vanuseklassis jooksnud tõrvakas Ragnar Kolesnikovs, kellel kulus raja läbimiseks 16 minutit ja 38 sekundit. Teisena ületas finišijoone M30 vanuseklassi kiirem Sander Mirme Tartust ning kolmandana M50 kiireim Olev Org Valgast. Kiirema naisena lõpetas Mägede Jooksu Eleri Hirv Tartust, järgnes Kadri Pilm Tõrvast ja Sandra Movits Elvast. Kiiremale mehele ja naisele pani eriauhinna välja Tõrva vallavalitsus- nobedate jalgadega jooksusõpru ootab Lossispaa Wagenküll. Tantsumäe Mägede Jooksu lõpetas vanuseklasside parimate autasustamine- kaela pandi kaunid medalid ja tänuks Tõrva Liigub! meened.

Vanuseklasside võitjad: N / M 16:  Sandra Movits, Chris Marcus Krahv ; M 18 Ragnar Kolesnikovs ; N /  M: Aleksandra Vinogradova, Oliver Kaljuvee; N / M 30: Eleri Hirv, Sander Mirme; N / M 40: Diana Audru, Janek Luts; N / M 50: Kaja Tättar, Olev Org;   M 55 Aigar Saarnits; M65 Kalev Kajaste.

Kokku osales VIII Tantsumäe Mägede Jooksul 123 jooksusõpra lähemalt ja kaugemalt- tänud teile kõigile osalemast ! Aitäh pealtvaatajatele ja pöidlahoidjatele!

Suur tänu ajavõtu teenuse eest Karksi Sport ja Jaak Israel, rajameister Tauno Neumann, infovahetus läbi mikrofoni Karl Kirt, abilised Piret, Reelika, Grete Mai ja Askar !

MTÜ Tõrva Spordiselts tänab võistluse toetajaid Tõrva vallavalitsust ja Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgruppi.

Kohtume 12.juunil 2020 IX Tantsumäe Mägede Jooksul!

Protokollid