Toimus V Tõrva RattaÖÖ

Tänavuste Tõrva Tule-Päevade esimese õhtu lõpetas V Tõrva RattaÖÖ.

Läbi aastate aina populaarsust kogunud liikumisüritus tõi ka sel korral rattasõidule hulgaliselt rattureid- kokku osales V Tõrva RattaÖÖl 172 ratturit! Tuldi peredega ja sõpruskondadega, nii Tõrvast kui valla erinevatest kantidest, samuti oli Tõrvat külastamas rattasõpru ka kaugemalt.

Mitmel rattal oli näha eelmiste aastate rattaÖÖ rattakleepse, tegemist staažikate rattasõidust osavõtjatega. Selgi korral lisandus rattaraamile uus rattakleeps,samuti sai iga rattaÖÖ osaleja värvilise V Tõrva RattaÖÖ peapaela.Ka see meene on olnud iga rattasõidu lahutamatu osa. Täname Siim Ausmeesi kujunduse eest!

Osalejate nimekirjast selgus, et viiendal rattaÖÖl osales 94 naist ja 71 meest, rattasõitja keskmine vanus 27 aastat. Enne sõidule minekut sai Maanteeameti kontrollpunktis üle vaadata ratta tehniline seisukord ja spetsialistide abil  ka puuduolevad helkurid, tuled ja rattakellad rattale kinnitatud. Aitäh Maanteeametile selle eest!

Kell 22.30 alustas V Tõrva RattaÖÖ ratturite pikk rivi liikumist Vanamõisa järve äärest.Väga vahvalt ütles üks väike rattasõber nähes lampidega valgustatud ratturite liikumist, et see on kui rattauss. Jah tõesti päris pika rivi sai kõikidest rattaÖÖle sõitma tulnud ratturitest ja ratastest.

Sõidu teekonda planeerides püüdsime leida veel neid tänavaid, kus eelmistel rattasõitudel polnud jõutud, mõned siiski leidsime ka- varem polnud sõidetud näiteks Liiva , Oru ja Oja  ning ka Lõuna, Jaani ja Kitsas tänavatel. Viie aasta vältel on Tõrva linn läbi sõidetud ju nii erinevaid marsruute pidi. Ikka on rattasõbrad  olnud valmis üheskoos nautima öist sõitu. Eredalt on meeles II rattaöö sõit, kus rattureid ei heidutanud ka terve sõidu väldanud vihmasadu.

Esimese peatuse tegime Kaarlimäel, kus Tõrva astronoomiaklubi oli paigaldanud taevavaatluseks teleskoobi. Kahjuks aga ei lasknud pilvevine taevalaotust lähemalt vaadelda, kuid väikestel rattasõpradel oli ka teleskoobi nägemine esmakordne.

Edasi liikus rattaseltskond aga kesklinna suunas ja sealt läbi aedlinna Riiska linnaosa tänavatele. Kokku läbis ratturite üksmeelne pere umbes kümne kilomeetri pikkuse teekonna ja sõit lõpetati tõrvaahju juures. Enne kojusõitu tehti ühispilt ja mekiti Teekonna ja Komeedi komme,  loositi loosiauhindu nii korraldaja MTÜ Tõrva Spordiseltsi kui hea koostööpartneri Wagenküll Lossispaa poolt. Aitäh Wagenküll Hotell OÜ perele!

Tänud Tõrva vallavalitsusele ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupile üritust toetamast!

Aitäh teile Piret, Pille, Romet, Erki ja Tauno aitamast ohutult linna suuremate maanteede ületusel!

Suur tänu fotograaf Ülavile, kes jõudis ratturite teekonna mitmes punktis üles pildistada!

Suur-suur tänu ja sügav kummardus kõigile V Tõrva rattÖÖst osavõtnud ratturitele- oli vahva ÖÖ!

Kohtumiseni VI Tõrva rattaÖÖl!

Galerii

Tiina Neumann