Ametnikud teevad Kagu-Eestis välitööd

8. augustil avati Põlvas avakonverentsiga "Õnne valem" poolteist nädalat kestvad ametnike välitööd Kagu-Eestis, mille eesmärgiks on leida käegakatsutavaid võimalusi, kuidas siinset piirkonna elu paremini edendada.

"Tänu- ja kiidusõnad neile, kes on antud ürituse organiseerinud. On oluline saada kinnitust, et meid pole siin Kagu-Eestis ära unustatud. Just ühised kohtumised kohalike omavalitsuste ja riigi esindajate vahel, kus on võimalik jagada oma piirkonna muresid ja rõõme, kasvatavad meie sisetunnet," lausub Tõrva vallavanem Maido Ruusmann.

Põlva gümnaasiumis toimunud konverentsi „Õnne valem" avas riigihalduse minister Jaak Aab. Konverentsil esinesid teiste hulgas rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali, statistikaameti peadirektor Mart Mägi, Võru linnapea Anti Allas, Räpina vallavanem Enel Liin, Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, Valga vallavanem Margus Lepik ja ettevõtja Kuldar Leis.

Ametnike välitööd toimuvad 8.-16. augustini Kagu-Eestis: Valga, Võru ja Põlva maakonnas. Välitöid veab eest rahandusministeerium koostöös kohalike omavalitsuste, maakondlike arenduskeskuste ning paljude ministeeriumite ja teiste riigiasutustega. Kokku toimub välitööde käigus 28 seminari ja ümarlauda ning lisaks suur hulk erinevaid kohtumisi.

Pildil (autor Sandra Kõressaar) vasakult Võru linnapea Anti Allas, Räpina vallavanem Enel Liin, Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, Valga vallavanem Margus Lepik.