« Tagasi

Kuulutati välja hange Tõrva ujulakompleksi ehitaja leidmiseks

Tõrva valla omandisse kuuluv OÜ Tõrva Veejõud kuulutas välja hanke Tõrva ujulakompleksi ehitaja leidmiseks.
 
Kavandatav ujulakompleks hakkab paiknema praeguse Tõrva Gümnaasiumi spordisaali vahetus läheduses ning hooned ühendatakse omavahel galeriiga. Ujulasse on planeeritud kolme rajaga 25m pikkune ujumisbassein koos eraldi lastebasseini, mullivanni, viie erineva sauna ning seesmise ja välise lõõgastusalaga. Hoone teisele korrusele on planeeritud õpilaskodu ning hostel tüüpi majutusruumid kokku kuni 29 inimese majutamiseks.  
 
Hanke eeldatavaks maksumuseks on ilma käibemaksuta 2,3 mln eurot. Lõplik ehitusmaksumus selgub hankemenetluse käigus, kuid planeeritava eelarvega peaks valmima vähemalt kompleksi esimene korrus täisfunktsionaalsuses.
 
Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni sõnul on ehitushanke väljakuulutamine suur ja oluline samm lähemale avalikule objektile, mida Tõrva piirkonna inimesed on pikisilmi oodanud. Ruusmann meenutas, et esimene Tõrva ujula tasuvusuuring valmis juba kümme aastat tagasi ning ujula rajamine on läbi aastate olnud omavalitsuse üheks arenguprioriteediks.
 
„Tõrva ujulakompleksi ehitamine annab äärmiselt olulise tõuke Tõrva valla sportimis ja vaba aja veetmise võimaluste parendamisele kõikide vanusegruppide seas, aidates muuhulgas tõsta Tõrva Gümnaasiumi kui piirkonna haridustempli konkurentsivõimet. Samuti  toetab see ka Tõrva valla pikaajalist plaani kujundada Tõrva Gümnaasiumi juures olevast sporditaristust välja kaasaegne ja aastaringset tegutsemist võimaldav tervisespordikeskus," lisas Ruusmann. Omavalitsuse lähiaastate plaanides on muuhulgas Tõrva Gümnaasiumi staadioni rekonstrueerimine ja kunstlumetootmiseks vajaliku taristu väljaehitamine.
 
Hoone projekteerijaks on OÜ BOA. Ehitustööd on plaanis rahastada Tõrva valla eelarvest.
 
Tõrva ujulakompleksi hankes osalemise taotluste esitamise aeg on 27.detsember 2019. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registris viitenumbriga 216593.