Laupäeval toimub XII Tõrva kergejõustikupäev olümpialastega

Laupäeval, 14. septembril toimub XII Tõrva kergejõustikupäev olümpialastega, Peeter Kirdi mälestusvõistlus, kuhu on oodatud võistlema erinevates vanuseklassides kuni 14-aastased tüdrukud ja poisid.
 
Läbi aastate on Tõrva kergejõustikupäeval võistelnud nii kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, lätlasest Pekingi olümpiahõbe Ainars Kovals, Londoni olümpiahõbe kettaheites Ehsan Hadadi, Ateena olümpiapronks Aleksander Tammert ja Pekingis Kanteri järgi teiseks tulnud kettaheitja Piotr Malachowski. Parimaid odakaari on kodustaadionil visanud nii Magnus Kirt kui Tanel Laanmäe.
 
Tänavu valmistuvad tippsportlased XVII kergejõustiku maailmameistrivõistlusteks, mis toimuvad juba 27. septembrist kuni 6. oktoobrini Dohas Kataris ning seetõttu toimub laupäeval Tõrva Gümnaasiumi staadionil vaid laste kolmevõistlus.
 
Kavas on 60 meetri jooks, kaugushüpe ja pallivise, milles iga ala tulemus arvutatakse punktideks ja punktide summa põhjal selguvad parimad. 
 
Olümpialaste nimel annab sel korral autasud üle tippsportlane, Aleksander Tammert, kelle eestvedamisel sai teoks mõte pidada Tõrvas just sedasorti spordipidu. I Tõrva-Helme kergejõustikupäev olümpialastega toimus 20. septembril 2008. aastal. Kettaheitja kujutis on siiani diplomit ja ürituse meeneid kaunistamas.
 
Tõrva kergejõustikupäev olümpialastega on sportlik päev, kus Tõrva Gümnaasiumi staadionil saavad kokku sporditeed alustavad lapsed ja tippsportlased, kes on jõudnud maailma areenidele. Tänavu toimuv spordipäev on järjekorras juba kaheteistkümnes.
 
Spordisündmusest osavõtt on tasuta! Võistluse algus kell 10.00. Registreerimine on avatud koha peal kell 9.00 - 9.50. 
 
 
Päeva korraldajateks on MTÜ Tõrva Spordiselts, Valga Sport, Tõrva Gümnaasium ja Tõrva Vallavalitsus.
 
Üritust toetavad: Tõrva vald, Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, kohalikud ettevõtted.