Toimus "Avo Põldsalu mälestusvõistlus-Tõrva öine autode valikorienteerumine"

Tõrva Tule-Päevade raames toimus laupäeva õhtul ja öösel järjekordne autodega orienteerumine Tõrva valla teedel.

Tänavune võistlus kuulus ka Autoorienteerumise (AO) karikasarja, Tõrvas toimus sarja III etapp.

Osalejate hulgas oli seega ka neid meeskondi, kes selle alaga tõsisemalt tegelevad. Kokku läks rajale 26 ekipaaži rohkem kui 80 osalejaga. Tõrva valla teedel liigeldes tuli tähele panna põhireeglit, mis lubas võistlusautodel sõita kiiruspiiranguga, samuti tuli tähele panna üldist liikluskorraldust ning kaardil keeluga tähistatud teelõike.

Rada viis võistlejad Helme-Linnaküla-Riidaja-Leebiku-Rulli kanti ja tuli teede äärde ja veidi kaugemale paigaldatud 67 kontrollpunktis, mis kaardile kantud, tähis leida. Tähiseid oli kolme raskusastmega: esimesed olid autost nähtavad, teiste leidmiseks tuli vähem või rohkem vaeva näha.

Võistlusreeglite kohaselt sai meeskond peale oma stardiaega rajakaardid ja sõit võis alata - tuli leida kõige optimaalsem teekond kõikide kontrollpunktide läbimiseks ja tähiste leidmiseks. Ilma ajatrahve lisamata oli aega 90 minutit ja siis hakkas iga 30 minutiga erineval määral lisanduma ajatrahve. Võistkond vajas ka tehnilise poole pealt toimivat nutirakendust, mille kaudu edastati leitud kontrollpunktidest tähise info korraldajatele, samuti sai rakenduse kaudu jälgide kõikide ekipaažide liikumist ning kiirust võistluskeskuses Tõrva kultuurimajas. Kui esimene auto sai stardi kell 21.00, siis viimase finišeerija aeg tiksus täis juba pühapäeva esimesel pooltunnil.

Esinelik leidis kõik paigaldatud tähised üles ja nende paremusjärjestuse selgitas selleks kulunud aegade võrdlus. Kõik neli esimest meeskonda on ka AO sarja varasematel etappidel kaasa löönud,tegemist staažikate autoorienteerujatega.

Kiirem meeskond kulutas rajal 2 tundi ja 21 sekundit ja võistluse rändkarika viis koju ka varasemate aastate võitja meeskond: Bernard-Gert ,Heldor ja Sirli. II koha medalid said kaela meeskonna Allveelaevnikud Argo ja Raul. Sama punktisumma kuid ülinapi ajavahega olid kolmandad meeskond Praali liikmed: Andres ja Marti. Järgnes ekipaaž nimega Lõvi, milles sõitsid Raiko ja Meelis. Kohalike meeskondade kiiremaks osutus Satana Koirat Patrol, kus liikmetena kirjas Argo ja Mikk, neile tubli 5. koht

Kõige vähem aega -1 tunni ja 38 minutit kulutasid rajal Tõrva Raadio meeskond koosseisus: Romet, Kristo, Edgar, Valdek, Kristin, aga kahjuks selle ajaga leiti vaid 37 tähist ja kokkuvõttes 12.koht.

Tõrva võistlus on Avo Põldsalu mälestusvõistlus, just tänu temale üldse Tõrvas sellist võistlust pidama hakatigi. Ka sel korral oli Avo pere esindatud: 7. koha teenis Risto koos sõber Andresega ja lõpuprotokollis 17 real on Carmen ning Anu. Nemad olid ka vapram naistiim!

Iga võistlusel osalenud meeskond  sai  meenemedali ja auhinnalaualt valida meene.Siinkohal täname võistluse toetajaid ja auhinnalaua katjaid: Tõrva vald, Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Würth ja Viktor Pähklamäe, Erten.ee, HITEH.

Suur tänu Iljar Kabralile võistluse ja raja ettevalmistuse eest ning tema meeskonnale, kes aitasid ürituse tehnilise poole pealt.

Loodame et ka 2020. aastal toimub järjekordne võistlus, aga korraldajete suur palve oleks osalejatele kasutada eelregistreerimist, see teeb ettevalmistuse lihtsamaks.

Tulemused

Uute kohtumisteni!