« Tagasi

Toimus paarisorienteerumisvõistlus "Musta kassi öösel ei näe..."

12. oktoobri õhtul toimus viiendat korda paarisorienteerumisvõistlus „Musta kassi öösel ei näe...".

Tegemist põneva formaadiga võistlusega, kus koos kaaslasega minnakse otsima orienteerumistähiseid õhtusesse Tõrva linna.Kui päeval sadas hoovihma, siis õhtul oli mõnusalt soe ja sademeteta.Võistluskeskus Tõrva keskväljakul avati pool tundi enne starti, sai võistlema asuvaid paare kirja panna nii võistluseks kui loosist osavõtuks. Iga paar sai endale SI-pulga, millega registreeritakse start, orienteerumistähise leidmisel punkti läbimine ning lõpuks finiš.

Stardi järel sai võistluspaar oma vanuseklassi võistluskaardi, millele märgitud kontrollpunktid tuli läbida õiges järjekorras. Teekonna valik punktide vahel tuli aga osalejatel leida kiirelt, raskemaks tegi punkti leidmine pimedus, mis muutis ka muidu tuntud paiga looduses keerulisemaks.

Võistluskeskusest Tõrva keskväljakult liikus tasku- ja pealampide sähvides punkte otsima 25 võistluspaari. Lisaks veel kolm peret, kus koos täiskasvanuga said vahvast võistlusest osa kuni 9. aastased lapsed.Kõige noorem võistlusklass oli 10. aastased ning vanem 45 ja vanemad. Kõige vanemas vanuseklassis osalesid ka Heino Laiapea ja  Arnold Essa, kel kahe peale kokku 137 eluaastat!

Aga võistlus oli huvitav: siin -seal helendas orienteerujate lampe, peeti nõu kas minna veidi rohkem valgustatud teekonnal järgmisse punkti või siiski otsemat valikut, aga siis pimedas. Eks nii mõnigi eksis kas vale punkti võtmise või jäi hoopis punkt kaardilt vahele ja nii tuli leppida sel korral osalemisrõõmuga. Aga enamus rajale läinutest said kõik vajaminevad punktid läbitud ja finišisse jõudes jäi oodata kaasvõistlejate aegasid.

Seniks sai vanas bussijaamas kosutada koduse õuna ja pirni mahla ning maitsva kringliga. Vaadati üle läbitud teekonnad ja arutleti kas ja kuidas oleks veel kiiremini saanud, et siis järgmisel aastal taas võistlema tulla. Elektrooniline ajavõtt tagas kiire tulemuste laekumise ja oligi aeg vanuseklasside kiirematele auhindu jagada. Iga vanuseklassi kiirem paar sai pähe kaunid võistluse erikujundusega mütsid ja magusa meene.

Fotograaf Andrus Abel jäädvustas võitjapaarid ka kenasti pildile. Lisaks toimus kõikide osalejate vahel ka loosiauhindade loosimine. Loosikastis oli väga huvitavaid loose, näiteks peakorraldaja Liivi Tafenau omaküpsetatud rullbiskviit.

Täname võitluse korraldajat Orienteerumiklubi Käbi!

Suured tänud ürituse toetajatele Tõrva Vallavalitsusele ja kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupile!

 

Kohtume VI Tõrva paarisorienteerumisvõistlusel 2020 aasta oktoobris!

Tulemused

Fotogalerii (Andrus Abel)