Toimus Tõrva suusaseriaali II etapp

Tõrva valla suusaseriaali teine etapp peeti pühapäeval Härma suusaringil.

Esimene etapp Tõrva valla suusaseriaalist peeti Tõrva gümnaasiumi pargis asuval valgustatud suusarajal. Pühapäeval 27.jaanuaril jätkus sari teise etapiga ja seekord sõideti Härma suusaringil. Eelmisel päeval sadanud lumi andis jälle tööd rajameistrile ja ta sai sellega hästi hakkama, Härma rajad ootasid suusasõpru oma tuntud headuses:korralik põhi vabatehnikas sõitmiseks ning kogu ringi ulatuses klassikajälg.

Juba enne võistluskeskuse püstipanekut olid suusasõbrad rajal, kes harjutamas ja kes suusakilomeetreid kogumas. Südapäeval anti start teisele etapile, seekord sai minna ühisstardis rajale ja iseenda ning vastasega võistlema asuda raja esimesest meetrist kuni lõpuni. Kõige väiksemad võtsid mõõtu 590 meetri pikkusel ringil, pisut vanematel oli sõita 1,65 km pikkune suusasõit ning ülejäänutel sõita Härma põhiringil, mille pikkuseks 4,3 km. Meestel tuli läbida ring kaks korda.

Lasteringil tegi kiirema suusasõidu tüdrukute hulgas Emma Engelbrecht ja poise seas Eston Sinisalu. Noorte 1,65 km pikkusel sõidul oli kiirem neiu Angela Mõttus ning noormeestest Chris Marcus Krahv. Põhiringil sõitjatest oli kiirem naine Kaja Tättar ning meestest sõitis 2 ringi kõige kiiremini Kristo Tuvi, kellele pakkusid tugevat konkurentsi Kaupo Sirel ja Lembit Uibo. Kokku osales teisel etapil 36  suusatajat.

Peale sõitu oli võimalus soojendada end kuuma teega ja maitsta küpsiseid, igale osavõtjale meeneks väike Tõrva Liigub logoga sokolaad. Peale joogipausi ja vestlust teiste suusatajatega mindi veelkord rajale- nüüd sai ilma ja sõidurõõmu nautida. Mõnusat talveilma  nautisid ka need suusasõbrad, kes võistlusrajale veel ei  julenud tulla, aga suusarõõmust ei soovinud ilma jääda. Härma suusaringi rajad on selleks justnagu loodud, hea rada ja puhas õhk männimetsade vahel- see teeb meele rõõmsaks ning annab head energiat.  

Tõrva valla suusaseriaali III etapp toimub reedel 1.veebruaril Tõrva gümnaasiumi pargi valgustatud suusarajal kui start on avatud 18.00-19.00.

Head harjutamist ja kohtume suusarajal!

Protokoll

Tõrva Liigub!

TiinaNeumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist