Tõrva kohvikutepäeval pakuvad Supelungi kohvikus oma rahvusroogi Eestis elavad srilankalased

2. juunil toimub Tõrva linna iga-aastane kohvikupäeva traditsioon. Tõrvas asuvasse Supelungi kohvikusse (Järve tn 4) tulevad sel päeval kokkama ja toitu pakkuma Eestis elavad srilankalased. "Supelungi" peakokaks sel päeval on Eestis elav srilankalane Marya ning abiks on tal mitmed teised srilankalased, kes täna Eestis elavad.

Srilankalased pakuvad vürtsikat kanakarrit ja juurviljakarrit. Magustoiduks on traditsiooniline Sri Lanka maius nimega kesari. Juurde saab rüübata masala teed.

Kell 13-13.30 toimub Supelungi hoovis ka masala tee valmistamise töötuba, mis on kõigile huvilistele tasuta. Töötuba viib läbi selle päeva peakokk Marya. Lisaks õpetavad Sri Lanka päritolu noormehed päeva jooksul seda, kuidas tamili tähestikku kasutades eesti nimesid kirjutada.

Supelungi kohviku hoovil toimetab sel päeval veel eksootilisi külalisi: kohviku hoovile tulevad sel päeval kõigile soovijatele patse punuma Nigeeria päritolu neiud, kes elavad täna Tallinnas.

Sri Lanka kohvik ja põnevad töötoad jõuavad 2. juunil Supelungi projekti "Saame tuttavaks!" raames. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.