Tõrva terviseasutused said uue juhi

OÜ Tõrva Tervisekeskus ja SA Tõrva Haigla uueks juhatajaks valiti Monika Horn.
 
Oktoobri alguses välja kuulutatud konkursile laekus tähtajaks kolm sooviavaldust. OÜ Tõrva Tervisekeskus ja SA Tõrva Haigla nõukogu liige Andres Agan rääkis, et nõukogu otsustas kutsuda kaks kandidaati vestlusele, kellest juhatajaks valiti Monika Horn.
 
Mõlema asutuse nõukogu juhtiv Maido Ruusmann seletas, et Monika Horn osutus valituks oma haridustee, enam kui kümne aastase sotsiaaltöö ja juhtimisalase kogemuse ning vestlusel väljendatud tulevikuvaadete tõttu loodavas AS Tõrva Tervisekeskuses.
 
Monika Horn ise usub, et kuueaastane töökogemus AS Valga Haigla hoolekande osakonna juhatajana tuleb talle suuresti kasuks ka uue töö puhul. «Tuleviku eesmärgina näen AS Tõrva Tervisekeskust kvaliteetseid tervishoiu- ja meditsiiniteenuseid pakkuva kompleksina,» lausus ta.
 
Erakondliku kuuluvuseta Horn on õppinud TÜ Pärnu Kolledžis sotsiaaltöö korraldust. Magistrikraad on tal ärijuhtimises sotsiaalsuunal. Horn omab ka hoolekandeasutuse juhi kutsetunnistus.
 
Oma tööalaseks suurimaks saavutuseks peab Horn AS Valga Haigla hoolekande osakonna moodustamist ja seal kvaliteedisüsteemi loomist, mis päädis 2016. aasta lõpus osakonnale omistatud Euroopa Liidu EQUASS sertifikaadiga.
 
Uus juhataja asub tööle 5. novembril, üleminekuperioodiks jääb tööle ka teine juhatuse liige Peeter Arro. Lisaks asutuse tavapärasele juhtimisele on Horni esmane tööülesanne kahe asutuse ühendamine üheks tugevaks sotsiaal- ja tervishoiuteenuseid pakkuvaks organisatsiooniks. 
 
OÜ Tõrva Tervisekeskus on Tõrva vallale kuuluv ettevõte, mis tegeleb eriarstiabi teenuste, koduõenduse, koolitervishoiu, radioloogiateenuse osutamise ja esmatasandi perearstikeskuse haldamisega. SA Tõrva Haigla on Tõrva vallale kuuluv sihtasutus, mille teenusepaketti kuuluvad eakate ööpäevaringne hooldus ja statsionaarse õendusabi teenus. Ümberkorralduse tulemusena moodustatakse üks tugev sotsiaal- ja tervishoiuteenuseid pakkuv asutus nimega AS Tõrva Tervisekeskus.