« Tagasi

Tõrva valla aasta ema on Reet Kaat

Lossispaas Wagenküll anti pühapäeval välja Tõrva valla aasta ema tiitel, mille pälvis nelja lapse ema Reet Kaat.
 
Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov rääkis, et kõik emad väärivad aasta ema tiitlit ja kui lastelt küsida, kes on parim ema, siis vastavad nad ikka, et just nende oma.
 
Sel korral pälvis Tõrva valla aasta ema tiitli Reet Kaat, kelle lapsed tõid välja, et nende ema on väga empaatiline ning seetõttu on lapsed saanud ellu kaasa positiivsed väärtushinnangud.
 
Lapsed rääkisid, et nende ema elu ei ole alati lihtne olnud, kuid alati on ta suutnud tugevaks jääda. Tütred meenutasid, et kunagi ütles neile üks naisterahvas, et nende ema on uskumatu inimene, sest toob endaga kaasa hea energia ja jõuab nii paljusid aidata, olles üks töökas inimene.
 
Tänavuse Tõrva valla aasta ema lapsed tõid välja, et ema on neile õpetanud töökust, armastust, inimeste mõistmist ja suhtlemist. «Emme ütleb alati, et tüliga ei tohi magama minna ja üksteisest peab hoolima. Kui on mure, siis peab sellest rääkima ja koos lahenduseni jõudma, mitte probleeme koguma,» rääkisid lapsed.
 
Aasta ema tiitlile esitati viis nominenti: Reet Kaat, Kaia Karlson, Margit Kolju, Julia Kutsar ja Eve Toompalu.
 
Tõrva valla aasta ema valis komisjon, kuhu kuulusid Tõrva Vallavolikogu esimees Enn Mihailov, Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Aleksander Zemskov, sotsiaalkomisjoni esimees Tiiu Vips, Tõrva valla aasta ema 2018 Ellen Sang, Tõrva Noortevolikogu liige Marietta Juurikas, MTÜ LC Tõrva Mari esindaja Helen Tammsalu ja Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetaja Sirli Homuha.
 
Fotogalerii (Sandra Saar)