Võimalused noortekeskuses

Õueala võimalused

 

Noortekeskusel on suur ja avar õueala. Õuealal on madalseiklusrada, skatepark ning disc-golfi mängimise võimalus. Samuti on meil ka korvpalliplats ja jalgpalliväljak, kus huvilised palli kõksutada saavad.

Madalseiklusrada asub keskuse tagahoovis ning selle pikkuseks on ligemale 30 meetrit. Seiklusrada koosneb 12 elemendist ning selle kõrgus ulatub kuni 40 sentimeetrini. Ohutuse tagamiseks tuleks kanda kiivrit (sobiv on ka jalgrattakiiver). Raja esmakordsed külastajad saavad soovi korral juhtnööre küsida Noortekeskusest.

Disc-golfi mängimiseks vajalikud kettad saab laenutada Noortekeskusest.

Samuti on võimalik Noortekast laenutada ka vabaõhumängu Mölkky, mida õuealal mängida saab. Mölkky sobib vanusele 6+, mängijaid 2 või rohkem, kestus 15+ minutit.

Tõrva skatepargi avamine 31.08.2013

 

Võimalused keskuses

Tõrva Avatud Noortekeskus toimetab kaunilt renoveeritud suures majas. Keskus asub kolmel korrusel. Esimesel korrusel on bändiruum, spordiruum, dušsiruum ja noortetuba. Teisel korrusel asub nelja arvutiga arvutinurk, seminariruum ja kööginurk, kus on olemas kõik vajalik ühe korraliku eine valmistamiseks (vaid toidumaterjal tuleb endal kaasas olla).

Spordiruum – aktiivne liikumine on oluline igas eas. Pane selga oma trenniriided ning tule ja hüppa hüppenööriga, tantsi peegli ees, maadle, poksi või tõsta kangi – see kõik on meie noortekas võimalik;

Bändiruum ja salvestusruum – siia on oodatud kõik muusikahuvilised noored oma bändiproove tegema. Bändiruum on kaasaegselt sisustatud (ruumis on trummid, bass- ja elektrikitarr, pillivõimud ja vokaalmikrofonid, digipult, kõlarid ja muudki). Ruumis on ka vajalik tehnika korraliku kvaliteediga lugude salvestamiseks;

Seminariruum – Siin on võimalik korraldada seminare, koolitusi ning teisi põnevaid ettevõtmisi. Ruum mahutab kuni 75 inimest ning on varustatud vajaliku tehnikaga (projektor, helisüsteem, suur ekraan, esitlustahvel).

Noortekeskuse fotostuudio

Alates 2015. aasta sügisest on Tõrva noortekeskusel tänu ANKi projektikonkurssile oma fotostuudio, mille eesmärgiks on pakkuda noorele võimalust arendada enda praktilisi oskusi fotograafia, eelkõige stuudiofoto, valdkonnas.
 
Stuudiot koos inventariga saavad kasutada kõik noored (kuni 26-aastased ja mitteärilisel eesmärgil tegutsevad noored) tasuta, teistele huvilistele võimaldame stuudio kasutamist vastavalt kehtestatud hinnakirjale
 
Fotostuudio eesmärgiks on pakkuda noorele võimalust arendada enda praktilisi oskusi fotograafia, eelkõige stuudiofoto, valdkonnas. Stuudio pole mõeldud kasutamiseks ärilisel eesmärgil.
 
Alates 2016.aasta kevadest on fotostuudiol olemas ka kaamera (koos varuaku, mälukaartide jm'ga), statiiv ning fotode järeltöötluseks programm Adobe Lightroom 6.
 
Eelmainitud tehnika ja programm on soetatud tänu Eesti Noorsootöö Keskuse poolt rahastatud projektile "Tõrva noorte loova vaba aja tegevuste võimaluste avardamine" läbi "Avatud noortekeskuste projektikonkursi 2016.aastal".
Kasutamise eelduseks on esmased oskused stuudio kasutamiseks.
 
Kui soovid stuudiosse pildistama minna, siis võta ühendust Noortekeskusega, sandra@torva.ee või 766 53 38 ning lepi kokku sobiv aeg!
 
Fotostuudios olev tehnika:
 • Fotokaamera Nikon D7100 + 18-105mm VR Kit.
 • Velbon statiiv Sherpa 4350D + PHD-G40D.
 • 2 softboxi – valgusti koos valgust hajutava kattega, mis teeb valguse pehmemaks.
 • taustavalgus – valgusti, millega saab valgustada tausta või objekti seljatagust.
 • 3 paberfooni: must, valge, roheline (chroma green) – taustad, mille ees objekti pildistada saab.
 • 7in1 reflektor – valguse peegeldi, mida on 7 erinevat värvi.
Samuti on võimalik kasutada ka piltide järeltöötluseks Tõrva Avatud Noortekeskuse sülearvutit programmiga Adobe Lightroom 6.
 
Stuudio kasutamise meelespea:
 
 • Stuudio kasutamiseks tuleb esmalt luba küsida noortekeskuse töötajalt.
 • Esmakordsel kasutamisel pead tõestama ja näitama, et oskad stuudiot kasutada (kuidas kasutada paberfoone, valgusteid jne). Kui vajalik oskus puudub, siis küsi abi ja selgitust.
 • Paberfoonidel tohib kõndida ainult täiesti puhaste jalanõudega, soovitatavalt ilma jalanõudeta ning jälgida, et ääred kahjustada ei saaks ning taustad puhtaks jääks.
 • Fotostuudios ei ole lubatud pildistada lemmikloomi.
 • Pärast stuudio kasutamist tuleb paberfoonid ettevaatlikult üles keerata, välgud välja lülitada ning asetada kõik tarvikud (sh redel jmt) tagasi oma kohale. Stuudioruum peab jääma pärast kasutamist puhtaks.
 • Kui mingi tehnika ei tööta või läheb katki, siis tuleb sellest koheselt noortekeskuse töötajaid informeerida.
 • Fotostuudio kasutaja vastutab oma ohutuse eest ise.